Wiewiorki2

43-190 Mikołów

Przedszkole nr 11 im. Leśnych Ludków

DYREKTOR: mgr Katarzyna Janota

Nasze Przedszkole znajduje się przy ul. Marii Kownackiej 1.

Nowoczesny budynek, został oddany w 2021 po generalnym remoncie, zainstalowano w nim najnowsze technologie: rekuperację, klimatyzację w każdym pomieszczeniu oraz podajniki wody. Przedszkole znajduje się w spokojnej dzielnicy domków jednorodzinnych. W budynku znajdują się :

• 7 dużych, słonecznych sal dla dzieci, a każda z nich wyposażona w nowoczesne monitory interaktywne i/lub projektory, mebelki w stonowanych kolorach, kąciki zainteresowań, domki relaksacyjne, każda sala posiada własną łazienkę dla dzieci oraz magazynek dydaktyczny do dyspozycji nauczyciela
  • sala wielofunkcyjna bogato wyposażona w sprzęt sportowy, basen z kulkami, mini siłownia oraz projektor na imprezy okolicznościowe, występy
  • sala do zajęć SI z nowoczesnym sprzętem
  • gabinet logopedyczny, dostosowany do pracy na najwyższym poziomie
  • gabinet do zajęć psychologiczno - pedagogicznych oraz zajęć z terapii zajęciowej
  • kuchnia wyposażona w nowoczesny sprzęt, dzięki czemu zapewniamy dzieciom zdrowe oraz zbilansowane posiłki, podane w sposób zachęcający do próbowania ich przez dzieci
  • sekretariat, biuro dyrektora oraz pokój nauczycielski
  • duża szatnia z indywidualnymi szafeczkami dla każdego dziecka oraz poczekalnia dla rodziców

Ponadto posiadamy przestronny teren wokół przedszkola, na którym znajduje się plac zabaw, przystosowany dla dzieci młodszych i starszych, boisko sportowe ze specjalną nawierzchnią oraz mnóstwo różnorodnie ukształtowanego terenu zapewniającego dzieciom zaspokojenia potrzeby ruchu zarówno zimą jak i latem.

Nasze przedszkole zapewnia wszechstronny, bezpieczny i radosny rozwój wszystkim swoim wychowankom. Bogaty pogram nauczania jest nastawiony na współpracę, rozbudzanie ciekawości oraz wrażliwości dzieci. Dbamy o dobre stosunki międzyludzkie, właściwą komunikację oraz tworzenie rodzinnego klimatu pomiędzy dziećmi, rodzicami oraz nauczycielami, organizując imprezy takie jak: Pasowanie na przedszkolaka, Jasełka czy Dzień Rodziny. Dzięki udziałowi w charytatywnych akcjach jak "Góra Grosza" czy "Zbieranie ubrań" zaszczepiamy w dzieciach chęć niesienia pomocy innym, a dzięki zajęciom muzycznym z filharmonią, teatrzykom oraz różnego rodzaju występom, uwrażliwiamy ich na sztukę, pozwalając na wyrażanie własnych emocji oraz rozwijanie kreatywnego myślenia i działania.

Życzliwa, kompetentna oraz kreatywna kadra pedagogiczna posiadająca wysokie kwalifikacje oraz pasję do swej pracy, tworząc wspaniałe miejsce do którego dzieci chętnie wracają każdego dnia.

W trosce o wszechstronny rozwój dzieci zapewniamy dodatkowe, zajęcia takie jak:

• język angielki
  • religia
  • zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, SI
  • logopedia
  • teatrzyki
  • koncerty muzyczne, zajęcia z filharmonią
  • zajęcia ruchowe, karate dla dzieci
  • wycieczki
  • imprezy okolicznościowe

PEDAGODZY

• mgr Katarzyna Janota - dyrektor