liski

ul. M. Kownackiej 1
43-190 Mikołów

Ramowy rozkład dnia

Ramowy rozkład dnia wg nowej podstawy programowej

6:00 – 7:00
Czynności opiekuńcze przy schodzeniu się dzieci. Dowolne zabawy w kącikach zainteresowań

7:00 – 8:00
Zabawy przy stolikach wg własnej inwencji. Rozmowy kierowane na tematy zgodne z zainteresowaniami dzieci. Praca nauczycielki o charakterze obserwacyjnym, wyrównawczym, korekcyjnym, stymulującym;

8:00 – 9:00
Zabawy integracyjne 15’; Ćwiczenia ogólnorozwojowe (np. rozwijające percepcję wzrokową i słuchową, grafomotorykę). Wprowadzenie tematu dnia 15’ tzw. „ranek” (pomoc w przygotowaniu do zajęć). Wykonywanie zadań indywidulanych. Ćwiczenia poranne 10’. Przygotowanie do śniadania: czynności samoobsługowe, czynności porządkowo – gospodarcze, wyrabianie nawyków higieniczno – kulturalnych związanych ze spożywaniem śniadania.

9:00 – 10:00
Zajęcia wychowawczo – dydaktyczne:
1. Temat główny 25’
2. Zabawa ruchowa 10’
3. Temat (np. plastyka) 25’

10:00 – 11:00
Zajęcia ruchowe, ruchowe ze śpiewem, spacery, zajęcia w ogrodzie.

11:00 – 12:00
Zajęcia, zabawy doskonalące i rozwijające kompetencje dzieci. Zabawy dydaktyczne, ćwiczenia graficzne, utrwalanie poznanych wierszy i piosenek. Słuchanie opowiadań nauczyciela na podstawie literatury dziecięcej (ewentualnie czytanie fragmentow książek).
Obiad - Usprawnianie techniki samodzielnego spożywania posiłków, posługiwanie się sztućcami, przezwyciężenie uprzedzeń, przyzwyczajenie do zdrowego żywienia. Czynności higieniczne, związane z samoobsługą dzieci – mycie zębów

12:00 – 13:00
Relaks poobiedni 30’; (bajkoterapia; ćwiczenia relaksacyjne). Zabawy ruchowe ze śpiewem 30’

13:00 – 14:00
Aktywność własna dzieci: zabawy swobodne w sali lub na podwórku

14:00 – 15:00
Praca indywidualna z dzieckiem zdolnym stymulacyjna lub korekcyjno – kompensacyjna, wyrównawcza. Gry dydaktyczne w małym zespole dzieci. Podwieczorek.

15:00 – 17:00
Swobodne zabawy wynikające z zainteresowań dzieci. Omówienie z dziećmi wydarzeń dnia; Prace porządkowe. Kontakty z rodzicami w miarę zaistniałych potrzeb.

Linki